Новини

Шановні відвідувачі!

        Просимо  утримуватися від відвідування поліклініки при наявності у Вас, чи Ваших дітей ознак ГРВІ чи інших вірусних захворювань (кашель, чихання, нежить, біль у горлі, підвищена температура).

Враховуючи дану ситуацію, рекомендуємо тимчасово відтермінувати планове лікування зубів.

Невідкладна допомога надається згідно графіка.

Адміністрація

9 лютого – Міжнародний день стоматолога!!!

Міжнародний день стоматолога – привітання у віршах і картинках

         Бажаємо  у Міжнародний день стоматолога професійного визнання, успіхів і удачі в роботі. Щоб результати праці радували, а вдячність пацієнтів була щирою. Бажаємо миру й достатку в родинах, матеріального добробуту та здоров’я на довгі роки!

09.02.2021

З  1 травня 2020 року невідкладна стоматологічна допомога в нічний час та в святкові і вихідні дні в   КНП «Черкаська міська стоматологічна поліклініка» за адресою: бул.Шевченка, 325 не надається

                          О Г О Л О Ш Е Н Н Я                       

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

    Станом на 4 березня 2020 року у світі зареєстровано  93 160  лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них  3 198  – летальні. Одужало вже 50 690 осіб.

На території Європейського регіону ВООЗ у 34 країні зареєстровано 3365 випадків захворювання COVID-19 та 85 летальних випадків (Італія – 2 502, Німеччина – 196, Франція – 212, Іспанія – 151, Великобританія – 56, Хорватія – 9, Австрія – 18, Росія – 3,  Фінляндія – 7, Швеція – 24, Ізраїль – 12, Швейцарія – 307, Греція – 7, Грузія – 3, Норвегія – 33, Румунія – 3, Азербайджан – 3, Нідерланди – 28, Данія – 8, Чехія- 5, Португалія – 2, Бельгія – 8, Ісландія – 18, Сан-Маріно – 9, Монако, Північна Македонія, Естонія, Вірменія, Ірландія, Литва, Андорра, Люксембург, Білорусь, Україна – по одному випадку).

В Україні підтверджено перший випадок COVID-2019.  Хворобу виявлено у чоловіка в Чернівецькій області, який з дружиною повернулися з подорожі в Італію, почувався погано. Дружина хворого як контактна особа знаходиться під самоізоляцією вдома. За нею встановлено медичне спостереження. Чоловік госпіталізований, ізольований та знаходиться під медичним наглядом. Зразок матеріалу відібраного від захворілого відправлено для остаточного підтвердження до Лондона. В області відповідні фахівці здійснюють увесь спектр протиепідемічних заходів та відстеження контактів.

Нагадаємо, що з 20-ї години 24 лютого у всіх людей, хто приїжджатиме з країн, де зареєстровані випадки захворювання COVID-19, перевірятимуть рівень температури тіла.

Відповідно до даних ВООЗ вірус, який викликає захворювання COVID-19 називається SARS-CoV-2.

Найбільш ймовірними природними резервуарами для SARS-CoV-2 є кажани, але вважається, що вірус подолав видовий бар’єр для людини від іншої проміжної тварини-господаря. Цими проміжними тваринами-господарями можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифіковано.

В цілому, коронавіруси дуже стабільні в замороженому стані згідно з дослідженнями інших коронавірусів, які показали виживання до двох років при -20 ° C. Дослідження, проведені на SARS-CoV і MERS-CoV, показують, що ці віруси можуть зберігатися на різних поверхнях протягом декількох днів в залежності від комбінації параметрів, таких як температура, вологість і світло.

Наприклад, при температурі охолодження (4°C) MERS-CoV може залишатися життєздатним до 72 годин. Сучасні дані про інші штами коронавірусів показують, що, хоча коронавіруси, мабуть, стабільні при низьких і заморожуючих температурах протягом визначеного періоду, гігієна харчових продуктів і належні методи забезпечення безпеки харчових продуктів можуть запобігти їх передачі через продукти харчування. Зокрема, коронавіруси є термолабільними, що означає, що вони чутливі до нормальної температури приготування (70°C). Тому, як правило, слід уникати споживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження. З сирим м’ясом, сирим молоком або сирими органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирої їжі.

Тимчасові рекомендації для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

  1. часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  2. під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  3. якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  4. не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

За інформацією МОЗ України.

КНП « Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я»

Новий коронавірус із Китаю. Які симптоми, як вберегтися від можливого зараження.

У грудні 2019 року в 12-мільйонному Ухані, одному із найбільш густонаселених міст центрального Китаю, зафіксували спалах пневмонії, яку викликав невідомий збудник. Тепер він потрапив до Таїланду, Японії, Південної Кореї та США. Вже на початку січня китайські дослідники виявилиновий коронавірус, який і спричинив незрозумілу хворобу. Станом на 22 січня зареєстровано 448 лабораторно підтверджених випадків захворювання, 17 померли. Виявилося, що випадки захворювання пов’язані з торговцями уханського ринку, які продавали живу рибу, тварин та птахів.

Коронавірус — це назва цілого «сімейства» вірусів, які отримали свою назву від специфічної форми. Раніше його асоціювали переважно із захворюваннями тварин. Та з’ясувалось, що коронавірус може вражати і людей. Здебільшого він викликає хвороби дихальних шляхів різної тяжкості. Переважно коронавірус передається від тварин до людей. Але китайські вчені кажуть, що новий вірус може передаватися і від людини до людини. Вірус підступний тим, що спершу коронавірус може мати кишкову форму, а потім перетворитися на респіраторну. Симптоми вірусу на перший погляд, подібні до застуди, грипу або — у більш важких випадках — запалення легень. Це висока температура, утруднення дихання, ураження дихальних шляхів та легень. Вважається, що інкубаційний період вірусу, тобто зараження до появи симптомів, становить близько двох тижнів. Однозначно, більше шансів захворіти має той, хто нещодавно був в Ухані або контактували з хворими. Аби заразитися, достатньо перебувати з хворим в одній кімнаті без належних засобів індивідуального захисту — рукавичок, респіратора.

На основі наявних доказів та інформації Всесвітня організація охорони здоров’ярозробила перелік рекомендацій для населення щодо профілактики зараження коронавірусом. У разі відвідування зооринків або ринків із продуктами тваринного походження, дотримуйтеся таких правил:

– уникайте контакту з хворими тваринами або зіпсованими продуктами тваринного походження;

– мийте руки з милом після доторкування до тварин або продуктів тваринного походження;

– уникайте будь-якого контакту з безхатніми тваринами, що, можливо, проживають на території зооринку;

– не торкайтесь очей, носа та рота брудними руками;

– уникайте контакту з потенційно зараженими (контамінованими) тваринними залишками або рідинами на ґрунті або частинами предметів магазину чи зооринку;

– уникайте споживання сирих або недостатньо оброблених продуктів тваринного походження. Потрібно належним чином термічно обробляти сире м’ясо, м’ясні субпродукти, молоко та слідувати належним практикам приготування харчових продуктів.

Рекомендації для груп ризику.Група професійного ризику (працівники бійні, ветеринари, працівники зооринків, а також інші особи, що займаються поводженням з живими тваринами та продуктами тваринного походження) повинні дотримуватися таких правил:

– дотримуйтеся особистої гігієни;

– використовуйте захисні накидки, рукавиці, маски під час поводження з тваринами або свіжими продуктами тваринного походження;

– уникайте контакту з рідинами організму тварин, якщо не використовуєте засоби індивідуального захисту;

– мийте та дезінфікуйте засоби індивідуального захисту щоденно або використовуйте одноразові;

– мийте та дезінфікуйте спорядження щоденно;

– зберігайте захисний одяг та спорядження після обробки на роботі у спеціально відведеному місці для попередження можливого інфікування через них інших осіб;

– дотримуйтеся правил безпечного поховання або знищення мертвих тварин;

– інформуйте відповідні інстанції про будь-які нетипові захворювання у тварин.

Збудник нового коронавірусу та механізм передачі недостатньо вивчені, тому доцільно нагадати населенню про основні принципи зниження загального ризику ГРВІ:

– уникати тісного контакту з людьми, що страждають на гострі респіраторні інфекції;

– часто мийте руки, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;

– уникати тісного контакту з хворими тваринами на фермах або у дикій природі;

– люди з симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил етикету кашлю та респіраторної гігієни (тримати дистанцію, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми).

У разі появи симптомів у мандрівників, які свідчать про респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, рекомендовано звернутися до лікаря та повідомити про подорож.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДЯН ТА МАНДРІВНИКІВ ДОТРИМУВАТИСЬ ЗВИЧАЙНИХ ЗАХОДІВ ОБЕРЕЖНОСТІ.
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. 

Клінічні ознаки та симптоми вірусної пневмонії:

  • підвищення температури;
  • ускладнення дихання;
  • рентгенограма грудної клітини показує двосторонні інфільтративні ураження обох легень.

Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:

  • часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
  • під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
  • уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
  • якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
  • відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м’ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.

У разі появи симптомів у мандрівників, які свідчать про респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, рекомендують звернутися до лікаря та повідомити про подорож.

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я»

Грип та його профілактика. Захворюваність на грип та ГРВІ на Черкащині.

Відділ грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» інформує, що за даними спільного бюлетеню Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського Центру по контролю за хворобами за 2-й тиждень 2020 року в Польщі, Угорщині та Румунії зафіксовано інтенсивність грипу, що не перевищує базовий рівень. В Польщі, Словаччині та Росії зареєстровано низьку епідемічну активність грипу.

З початку епідсезону по Україні перехворіло 6,2 % населення країни, з них госпіталізовано 67113 осіб (78,7% діти до 17 років). Методом ПЛР обстежено 247 осіб із ТГРІ, отримано 43 позитивних результатів на грип, визначено 31 вірус грипу типів А(Н1)pdm09- 28, 8 вірусів грипу типу А (Н3), А не субтипованих – 4 та 3 – грипу В.

В Україні на 3-му тижні на грип та ГРВІ захворіло 142 659 осіб, із них 60,3% діти віком до 17 років. Інтенсивний показник захворюваності становить – 373,1 на 100 тисяч населення, що на 21,7% менше епідемічного порогу по Україні.

В усіх регіонах України активність грипу та ГРВІ знаходилась на неепідемічних рівнях.

Госпіталізовано 3,7% від загальної кількості захворілих. Найбільше госпіталізованих серед дітей віком від 0-4 років, найменше – серед осіб віком 65 років і старше.

На звітному тижні зареєстровано три летальних випадки, що підтверджено методом ПЛР; у двох випадках визначені фрагменти РНК вірусів грипу А (Н1) pdm09 та ще в одному – А не субтипований.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 231 177 осіб, в тому числі 107 387 осіб із груп медичного та епідемічного ризиків.

З початку епідсезону в Черкаській області перехворіло 87432 особи, з них госпіталізовано 4181 особа.

За період з 10 до 16 січня в області захворіло 4855 осіб, із них – 2915 дітей віком до 17 років. Із початку епідсезону від грипу провакциновалися 6773 людини, зокрема, 1582 особи з груп медичного та 2708 осіб епідемічного ризиків.

Протягом останнього тижня працівники вірусологічної лабораторії Черкаського ОЛЦ МОЗ України оглянули два зразки від хворих з підозрою на грип, один має позитивний результат (пацієнт хворий на грип типу А (Н1). За звітній тиждень на Черкащині не зареєстровано лабораторно підтверджених летальних випадків унаслідок сезонних вірусних захворювань.

В області за 4-й тиждень 2020 року (з 17.01.20 по 23.01.2020 року) захворіло 6398 осіб, що склало 0,5% від загальної кількості населення. Показник загальної захворюваності на 100 тис. населення склав 531,96, що на 3,4 % нижче епідемічного порогу по області.

З числа захворілих – 4006 дітей віком до 17 років (62,6%). Серед захворілих дітей найбільше у віковій категорії 5-14 років (53,09%).

Порівняно з минулим тижнем рівень захворюваності серед дітей до 17 років та серед дорослих збільшився на 34,7% та на 23,3% відповідно.

Перевищення епідпорогу не зареєстровано на жодній адміністративній території.

Госпіталізовано 481 особа (7,5% від числа захворілих). Найбільше госпіталізованих серед дітей віком 5-14 років, найменше – серед осіб 15-17 років та старше 65 років.

Показники захворюваності на 100 тисяч населення за звітний тиждень були вище обласного у Смілянському – 670,74, Кам’янському -814,45, Уманському – 553,55, К-Шевченківському – 510,39, Шполянському -571,70 районах, м. Черкаси – 811,16.

Впродовж тижня з лікувально-профілактичних закладів області до вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України» надійшло п’ять матеріалів від хворих з підозрою на грип, три результати позитивні, виділено грип типу А (Н1).

За звітний тиждень проти грипу щеплено 73 особи, з них 12 осіб медичного ризику та 23 особи епідемічного ризику.

З початку епідсезону проти грипу вакциновано 6878 осіб, в тому числі 1598 осіб з груп медичного та 2756 осіб епідемічного ризиків.

За даними Департаменту Управління освіти і науки обласної державної адміністрації, станом на 23.01.2020 р. призупинено освітній процес у 4 закладах загальної середньої освіти Черкаської області та 16-ти окремих класах м. Черкаси.

СИМПТОМИ ГРИПУ

Як відрізнити грип від застуди?

ЗАСТУДА:

При застуді хвороба починається поступово, а температура тіла рідко піднімається вище 37 – 37,5 градусів. Для застуди характерні такі симптоми як нежить, яка розпочинається з початком хвороби та біль в горлі.

ГРИП:

Для грипу характерний стрімкий початок захворювання. Температура здіймається вище 38-39 градусів. Для початку грипу не типові такі симптоми як нежить чи біль в горлі. Біль у горлі може з’явитись лише на 3-4 день від початку хвороби. А нежить – на 2-3 день.

Як грип передається і скільки часу людина заразна?

Як правило, найбільший ризик заразитися грипом від хворого – з дня прояву перших симптомів до 3-7 днів після.

При ГРВІ людину вважають заразною за кілька днів до появи перших проявів та поки не пройдуть усі симптоми. У більшості випадків це близько 2 тижнів.

Лікування грипу та ГРІ:

Якщо ви виявили будь-які з симптомів грипу, у більшості випадків не варто виходити з дому та потрібно уникати безпосереднього контакту з іншими людьми, крім випадків, коли необхідно отримати професійну меддопомогу.

Ось що важливо пам’ятати:

Застуду з легкими симптомами лікують лише постільним режимом та активним питтям упродовж 3-5 днів;

При важкому протіканні грипу лікар може призначити противірусні препарати озельтамівір (проконсультуйтесь з лікарем).

Не забувайте пити достатньо рідини;

Використовуйте парацетамол чи ібупрофен, але не перевищуйте дозу препаратів і кратність прийому не частіше 3 разів на добу. Памятайте, що симптоматичні препарати (гарячий чай) містить в своєму складі парацетамол (не перевищити добову дозу).

Якщо температура нижча, не “збивайте” її. Це означає, що організм почав боротися з інфекцією та збивання температури йому заважатиме.

Протягів боятися не варто. Не перетворюйте дім на бункер з наглухо зачиненими вікнами. Регулярне провітрювання і вологе прибирання допоможуть легше перенести грип та застуду.

Їх виписують лише при бактеріальних ускладненнях таких як пневмонія , бронхіт , отит і т.д., і лише після аналізу крові та обстеження лікаря.

СКІЛЬКИ ДНІВ ТРЕБА, ЩОБ ПЕРЕБУТИ ГРИП?

Якщо людина захворіла на грип, вона повинна лишатися вдома ще як мінімум добу після того, як спаде висока температура. Це правило діє в усіх випадках, крім тих, коли потрібна невідкладна медична допомога або речі першої необхідності. Якщо все-таки потрібно вийти з дому, наприклад, щоб звернутися до лікаря, вдягайте маску. Часто мийте руки, щоб попередити розмноження та поширення мікробів, серйозних ускладнень, госпіталізації та смерті.

Чи можна заразитися грипом через щеплення від грипу?

Ні. Для щеплення від грипу використовують вакцини, що містять інактивований штам вірусу грипу, який ніяк не може передавати інфекцію.

Саме вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу.

Інколи люди відчувають легкий біль в місці ін’єкції, підвищується температура тіла або з’являється слабкість чи біль у м’язах.

Ці симптоми протікають у легкій формі та зникають через декілька днів. Інші побічні реакції на щеплення від грипу спостерігаються дуже рідко.

Як правило, імунітет набувається впродовж тижня-двох після вакцинації.

Інколи люди можуть захворіти через короткий період після отримання щеплення від грипу.

Але це не пов’язано з вакцинацією, людина заразилася іншим штамом вірусу грипу або ще не виробився імунітет.

ЯК ЗАХИСТИТИСЬ

ПАМ’ЯТАЙТЕ: щорічна вакцинація від грипу — найдієвіший засіб для профілактики грипу.

Вакцина зміцнює імунітет і змушує працювати активніше та більш продуктивно.

За словами медиків у разі вчасної імунізації ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень:

– зменшується на 60%;

– кількість смертельних випадків зменшується на 80%;

– частота госпіталізацій зменшується приблизно вполовину.

Директор КНП «Черкаська міська інфекційнам лікарня», головний позаштатний інфекціоніст УОЗ ЧОДА Волгіна С.І.

 31.01.2020

15 травня – Міжнародний день сім’ї

Дуже часто в сучасних сім’ях через те, що чоловік і дружина протягом дня багато часу приділяють роботі, дітям, телевізору, інтернету, хобі і т.д., наодинці подружжя проводять всього близько 4 хвилин в день.

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня. Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї – єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.

15.05.2019

9 лютого, субота

Міжнародний день стоматолога

Відзначення Дня стоматолога 9 лютого пов’язують з Святою Аполлонією, яка 9 лютого 249 року прийняла мученицьку смерть. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця. З того самого часу Аполонію вважають покровителькою зубних лікарів і стоматологів. Тому, коли вже нічого не допомагає, фахівці рекомендують виголосити «Santa Apollonia!», і біль пройде. Але якщо без жартів, то сучасна стоматологія просунулася настільки, що навіть діти перестали боятися лікарів.

Чи це не привід привітати всіх фахівців, що приборкують бормашину і дарують людям красиві і здорові посмішки?

08.02.2019

28 липня –  Міжнародний день хронічних вірусних  гепатитів

Щорічно 28 липня,   починаючи з 2010 року Всесвітній Альянс боротьби з гепатитом за підтримки ВООЗ проводить заходи популяризації знань про вірусні гепатити для профілактики нових заражень серед населення. Метою  заходів є підвищення обізнаності світової громадськості про симптоми, методи діагностики, скринінгу, профілактики та лікування гепатитів, особливо групи В і С, більше охоплення населення вакцинацією проти гепатиту В,  її інтеграції в національні програми імунізації, привернення уваги урядів і неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з гепатитом В і С. У травні 2016 року 69 сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я прийняла три глобальні стратегії сектору охорони здоров’я, однією з яких є   вперше в історії поставлені глобальні цілі боротьби проти вірусного гепатиту. Зокрема, до 2020 року пропонується знизити кількість нових випадків захворювання гепатитом В і С на 30%, скоротити смертність на 10%. Стратегія спирається на такі ключові підходи  як розширення програм вакцинації від гепатиту  А і В; запобігання передачі гепатиту В від матері до дитини; підвищення безпеки ін’єкцій, крові і хірургічних втручань; зниження шкоди  для споживачів ін’єкційних наркотиків; розширення доступу до лікування гепатиту В і С.

Дані офіційної статистики свідчать,  що в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому  гепатит,  особливо С, іноді називають “лагідним убивцею”, а хронічні вірусні гепатити становлять серйозну медичну та соціальну проблему у зв’язку з широкою розповсюдженістю, а також високим ризиком розвитком цирозу та раку печінки як наслідків гепатиту.

Згідно з експертними оцінками, на сьогодні в світі зареєстровано 130-150млн. випадків хронічного гепатиту С. Щороку приблизно 700 тис. людей помирають від НСV- асоційованих захворювань печінки. Вірусом гепатиту В інфіковано до 2 млрд., приблизно 240 млн. мають хронічну форму захворювання, 685тис. помирають щороку від ускладнень гепатиту В –  включаючи  цироз та рак печінки. На жаль 2/3 усіх хворих на хронічні гепатити В і С проживають у країнах Східної та Центральної Європи. В Україні за даними ВООЗ близько 3 % населення інфіковано ВГС, проте дані епідеміологічного дослідження показують, що серед населення старше 15 років кількість хворих на ХГС становить 8,9%.

Захворюваність на хронічні  вірусні гепатити  В та С є однією з актуальних медичних і соціальних проблем. Фахівцями різного рівня в області ведеться постійна та планомірна робота по профілактиці та лікуванню  Так,  спостереження за хворими на хронічні вірусні гепатити, складовою якого є своєчасне обстеження та направлення на консиліум по призначенню противірусної терапії проводиться кабінетами інфекційних захворювань міст та районних центрів.  Щоквартально оновлена інформація направляється до організаційно-методичного кабінету при комунальному некомерційному підприємстві «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради, де з 2009 року проводиться робота  по   формуванню обласного  реєстру хворих на хронічні вірусні гепатити. Станом  на  1  липня 2018року  на обліку в обласному реєстрі хворих на ХВГ В і С перебуває 2 526 осіб,  із  яких  хворих  на  хронічний гепатит  С  –  2010  осіб,  у   тому   числі   294  особи з ко-інфекцією (+ ВІЛ ),  хронічний гепатит  В – 482особи, з них 13 з ко-інфекцією (+ ВІЛ ), ХВГ  В+С  – 34 особи, з них 8 з ко-інфекцією (+ ВІЛ ).

З метою виконання Державної цільової соціальної  програми в частині проведення противірусного лікування, з 2014 року  медпрацівниками  Черкаської інфекційної лікарні  проводиться робота по призначенню та проведенню противірусної терапії препаратами, купленими   за кошти державного бюджету.  В 2017 році на базі КНП «Черкаська  міська інфекційна лікарня» ЧМР створено спеціалізований гепатологічний кабінет з діагностики, лікування та реабілітації хворих на вірусні гепатити. Всього станом на 1 липня 2018року проліковано 190 хворих на ХВГ «С», в т.ч. 37 осіб з ко-інфекцією (+ ВІЛ ), стійка вірусологічна відповідь (СВВ) досягнута у 55,9% пацієнтів. З 2016 року згідно оновлених  протоколів лікування 123 хворих отримали потрійну терапію з додаванням препарату прямої дії софосбувір, СВВ досягнута у 95,4%.  Продовжує лікування 18 хворих.

Отже, незважаючи на багаторічну відсутність достатнього фінансування, проблема вірусних гепатитів демонструє вдалий приклад організації високого рівня надання медичної допомоги хворим. Успіхи, досягнуті в  цьому напрямку, включаючи практичні результати і наукові дослідження, відомі не тільки в Україні, але і в світі. Так, у 2016 р., згідно з даними ВООЗ, Україна увійшла в перелік  країн з низьким та середнім рівнем доходу,  де досягнуті значні успіхи в розширенні доступу до лікування ХГС, та отримала визнання на міжнародному рівні (в тому числі експертному) як країна з високою прихильністю до вирішення питань вірусних гепатитів (Європейська асоціація пацієнтів із захворюваннями печінки – ELPA).

Своєчасна діагностика та специфічне лікування є сучасними шляхами вдосконалення профілактики вірусних гепатитів. Дотримання протиепідемічного режиму, правил сучасної дезінфекції, стерилізації можуть убезпечити людей при виконанні медичних процедур. Безпечна сексуальна поведінка, проходження тестування, виконання правил особистої гігієни можуть попередити тяжкі наслідки інфікування вірусними гепатитами.
          Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська асоціація громадського здоров’я» створено гарячу лінію з питань вірусних гепатитів 0800-50-33-10 (години роботи з 9.00 до 18.00). Операторами лінії виступають медичні працівники та люди, які перехворіли на гепатит.

Головний інфекціоніст Черкаської області                    С.Волгіна
28.08.2018

Тиждень імунізації

З 23 по 30 квітня 2018 року стартує Всеукраїнський тиждень імунізації. Він проводиться щорічно в межах Всесвітнього та Європейського тижнів імунізації. Тільки спільними зусиллями можна захистити наших дітей від вакцинкерованих хвороб. Заперечити значення вакцинації для здоров’я населення всього світу неможливо. За винятком безпечної питної води ніщо більше, навіть антибіотики, не здійснило такого впливу на зниження смертності та захворюваності (в.ч. інвалідізацію) і зріст чисельності населення. Завдяки вакцинації людство позбавилось смертельних хвороб. Імунізація отримала широке визнання як найдієвіший та високоефективний засіб в сфері охорони здоров’я. Разом з тим в світі нараховується більше 19 мільйонів не вакцинованих дітей, які ризикують захворіти потенційно смертельними захворюваннями. Кожна десята дитина жодного разу не була вакцинована, і скоріше за все ніколи не була під наглядом системи охорони здоров’я.

Задачі кампанії 2018 року – звернути увагу на важливість вакцинації та проблеми в цій галузі – від фінансування до проведення щеплень. Зусилля кожного члена суспільства повинні бути спрямовані на досягнення прогресу в сфері забезпечення і використання вакцин.

Щоб забезпечити виживання та здоров’я людей на всій планеті, країни повинні скоординувати свої дії і докласти зусиль, щоб не залишити кожну людину без вакцин, які можуть врятувати їй життя.

На сьогодні вакцинація важлива як ніколи, тому що є наріжним каменем ефективної первинної медико-санітарної допомоги та загального охоплення послугами охорони здоров’я. Крім того, імунізація – це пріоритетний напрямок системи охорони здоров’я, який дає шанс кожному на здорове життя і добробут.

Залучайтеся до вакцинації! Захистіть себе і своїх дітей від небезпечних хвороб!

24.04.2018

7 квітня – Всесвітній день здоров’я

       Всесвітній день здоров’я щорічно відзначається 7 квітня. Традиція проводити в цей день заходи, присвячені проблемам збереження здоров’я та профілактики захворювань, приурочена дню створення у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на яку покладено вирішення міжнародних проблем, пов’язаних з охороною здоров’я населення планети. 7 квітня 2018 року відзначається 70-річний ювілей з дня вступу в силу Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Саме цей день прийнято відзначати у міжнародному масштабі як Всесвітній день здоров’я.

       Мета свята – привернути увагу до проблем охорони здоров’я та необхідності розгорнутої й всеохопної профілактики захворювань, здорового способу життя.

У 2018 році цей день відзначатиметься під гаслом: «Здоров’я для всіх».

В Статуті ВООЗ прописані основні принципи, на яких ґрунтується діяльність цієї організації:

Стан здоров’я населення викликає занепокоєння та є однією з найактуальніших проблем багатьох країн світу, адже здоров’я населення – одна з головних складових національного багатства країни, рушійна сила економічного та соціального розвитку держави, репродуктивності населення. Тільки здорова людина може ефективно працювати, створити міцну сім’ю, приносити максимальну користь суспільству.

Державна політика у сфері охорони здоров’я, перш за все має бути спрямована на поліпшення якості життя всіх громадян, оздоровлення навколишнього середовища, демографічної ситуації, раціональне використання асигнувань на охорону здоров’я, реалізацію міжгалузевих стратегій, спрямованих на формування та заохочення здорового способу життя, профілактику захворювань, зміцнення здоров’я всіх верств населення в рамках стратегії, яка втілюється в усіх країнах Європи під назвою «Здоров’я для всіх».

У всьому світі вже визнано, що до якого б рівня досконалості не доводилась діагностика захворювань та їх лікування, зупинити зростання хронічних неепідемічних та інфекційних захворювань неможливо, якщо серйозно не займатись профілактикою, однією з важливих складових якої є підвищення рівня медичної та санітарної культури населення, формування здорового способу життя.

Тільки усвідомлення взаємної відповідальності влади та кожного громадянина за стан справ у державі здатні змінити ситуацію в сфері охорони громадського здоров’я на краще. Тому поліпшення якості життя, оздоровлення довкілля, реалізація міжгалузевих стратегій, спрямованих на формування та заохочення здорового способу життя, профілактику захворювань, оздоровлення умов праці та побуту повинно бути пріоритетом державної політики у сфері охорони здоров’я.

За даними ВООЗ, саме корекція способу життя є універсальною «вакциною» проти багатьох хвороб.

Охорона здоров’я – галузь, до якої причетний кожний громадянин, адже від недуг не застрахований ніхто – ні рядові працівники чи безробітні, ні підприємці, ні держслужбовці, ні самі лікарі.

9 лютого – Міжнародний день стоматолога!!!

news_e099eee25d

«Чи стане після реформи медицина платною і дуже дорогою?» Чим лякають пацієнтів

Цього тижня Верховна Рада дала старт медреформі. Ухваливши законопроект 6327, парламент уможливив початок змін уже на початку 2018 року. Проте ми і досі зустрічаємо багато неправдивої інформації про те, що чекає лікарів та пацієнтів із впровадженням медичної реформи.

Головне: Всі послуги, аналізи, дослідження, ліки, які надаються за державною програмою медичних гарантій будуть для пацієнтів на 100% БЕЗОПЛАТНИМИ.

Це буде працювати саме так, як у страховій компанії. Пацієнти будуть знати, що саме покривається і мати можливість отримати ці послуги в обраній вами лікарні.

З 2018-го року реформа запрацює на рівні первинної допомоги, з 2020-го — в усіх лікарнях.

Тарифи, які розповсюджуються зараз деякими сумнівними виданнями не мають нічого спільного з реальністю. Це просто фейк та брехня.

Вітаємо всіх з початком довгоочікуваних змін в системі охорони здоров’я.

Далі спростовуємо найбільш поширені міфи та «страшилки».

Міф 1. Медицина стане платною і дуже дорогою

Саме зараз безкоштовної медицини в Україні не існує. За результатами опитування в рамках проекту «(Без)коштовна медицина» 90% ліків українці купують за власний кошт. За даними досліджень, кожен другий пацієнт відмовляється від лікування або відкладає його через брак грошей. Тому неправильно казати, що медицина стане платною і дуже дорогою для громадян внаслідок реформи.

А після реформи з‘явиться реальна безоплатна допомога.

Реформа вводить нові чіткі правила державного фінансування медичної системи, однакові для кожного громадянина. З’явиться чіткий список послуг, які будуть на 100% профінансовані державою: первинна допомога (сімейні лікарі, терапевти, педіатри); екстрена допомога (різке погіршення стану здоров’я, серцевий напад, інсульт, гострий апендицит, ниркова недостатність, запалення легенів тощо); паліативна допомога — перш за все, адекватне знеболювання; лікування у вузьких спеціалістів за направленням сімейного лікаря та планове лікування у рамках програми медичних гарантій.

Кожна медична послуга матиме визначений тариф, який буде платити лікарні держава. Обсяг послуг у рамках програми медичних гарантій залежить від об’єму фінансування системи охорони здоров’я, однак включатиме всі основні послуги, необхідні для якісного лікування — набагато більше, ніж люди можуть отримати безоплатно зараз.

Для дороговартісного лікування, як і сьогодні, будуть існувати цільові програми, продовжать діяти програми лікування онкології, гепатитів, СНІДу та ін.

Міф 2. Люди не потягнуть вартість медичних послуг після медреформи

З початком медреформи більшість медичних послуг буде безоплатною для пацієнта, але платною для держави. Повний список послуг програми медичних гарантій буде у 2020 році, коли реформа запрацює повністю.

Міністерство охорони здоров’я опублікує список тарифів на послуги, після збору статистики чим реально, а не на папері хворіють люди, збору даних про реальні витрати лікарень, оцінки бюджету, який буде виділено на програму медичних гарантій на 2020 рік.

Зараз готується пілотний проект МОЗ разом з Національною академією медичних наук. Тарифи буде платити лікарням ДЕРЖАВА — саме для того, щоб у лікарів були гідні зарплати і ці гроші не платили пацієнти.

Міф 3. Медреформа призведе до закриття лікарень і звільнення медиків

У законопроектах про медреформу немає жодного слова про закриття лікувальних закладів чи скорочення медперсоналу.

На першому етапі реформи Національна служба здоров’я укладе договори з усіма лікарнями, щоб ніхто не залишився без медичної допомоги. Але з роками конкуренція і принцип «гроші йдуть за пацієнтом» приведуть до впорядкування мережі медзакладів — малопотужні, погано оснащені і мало завантажені лікарні, де просто небезпечно лікуватись, будуть перепрофільовані під реальні потреби населення — на реабілітаційні, діагностичні центри, хоспіси.

Найкращі лікарні будуть додатково технічно та кадрово підсилені, щоб кожен, хто до них звертається, мав можливість отримати якісну медичну допомогу.

Без роботи можуть залишитись лише ті, до кого не захочуть йти люди. Хороший лікар завжди матиме потік пацієнтів і достойні гроші від держави за свою роботу! Реформа сприятиме тому, що лікарі конкуруватимуть за пацієнта.

Впорядкуванням мережі лікувальних закладів опікуватиметься місцева влада. Місцеві громади мають вирішити, які з них потрібно підсилити, а які перепрофілювати. Держава надає технічні вимоги щодо доїзду до лікарні та її мінімального навантаження (кількість пологів, оперативних втручань).

Завдяки децентралізації місцеві бюджети мають достатньо коштів для того, щоб покращити мережу медзакладів, створити належні умови для роботи лікарів, відремонтувати дороги до лікарень. Держава зі свого боку виділить додаткові гроші на підсилення опорних закладів та перепрофілювання слабких та малозавантажених.

Міф 4. Села залишаться без лікарів

У селах людей найбільше турбує доля фельдшерів та ФАПів. Фельдшери залишаться. Фельдшери не замінятимуть лікаря, але стануть його помічниками та забезпечать доступ до медичної допомоги у найвіддаленіших селах.

У 2018 році середня виплата на первинній ланці складе близько 370 грн на одного пацієнта, у 2019 — 450 грн. Практика у 2000 пацієнтів матиме річний дохід в 740 000 грн у 2018 та 900 000 грн у 2019. У цей бюджет входять оренда, оплата роботи лікаря, фельдшера та медсестри, прості витратні матеріали та часткове покриття аналізів. Досі на селі ніколи не було таких коштів у медицині — і реформа дозволяє нарешті розгорнути пряме фінансування.

Місцеве самоврядування матиме можливості для підвищення якості життя лікаря. Наприклад, якщо громада побудує якісну амбулаторію та житло для лікаря, буде значно легше знайти і запросити лікаря на роботу.

Також 19 жовтня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №7117 про підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості. Він передбачає щонайменше 5 мільярдів гривень додаткового фінансування медицини в селах за два роки, зокрема будівництво сучасних ФАПів та амбулаторій, а також забезпечення їх інтернетом.

Міф 5. До лікаря-спеціаліста можна буде потрапити тільки через сімейного лікаря

Не відповідає дійсності.

Велику частину послуг, які зараз надають вузькі спеціалісти, після донавчання зможуть надавати лікарі первинної ланки — сімейні лікарі, педіатри, терапевти. Для цього ми і робимо реформу — щоб була людина, якій ви довіряєте і яка може вилікувати все, для чого потрібні знання та ліки без госпіталізації та спеціального складного обладнання.

Звичайно, часом пацієнтам потрібні спеціальні обстеження у вузьких спеціалістів. Але ці втручання має курувати сімейний лікар. Тому Національна служба здоров’я буде оплачувати ці візити за направленням сімейного лікаря.

Якщо ви не довіряєте, що ваш сімейний лікар буде це робити професійно — змініть його.

Буде також низка спеціалістів (напр: гінеколог, психіатр тощо), візити до яких будуть оплачуватись і без направлення сімейного лікаря.

Людина, звісно, може звернутись до вузького спеціаліста сама, але в цьому випадку пацієнту доведеться сплатити повну вартість послуг лікаря і лікування.

Якщо ж ви звертаєтесь до вузького спеціаліста за направленням сімейного лікаря, педіатра, терапевта, вартість вашого лікування та необхідних медичних засобів відшкодує держава.

Міф 6. Реформа суперечить Конституції

Всі послуги, які оплачує держава, за лікування пацієнта, будуть оплачені на 100%, як цього вимагає Конституція.

Згідно з медичною реформою, меддопомога завжди і в повному обсязі надається громадянам за рахунок коштів державного бюджету. На первинному рівні та в разі настання екстреної ситуації держава оплачуватиме 100% всього необхідного лікування та, що важливо, медикаментів згідно з деталізованим описом. Це покриватиме близько 80% усіх звернень за медичною допомогою.

На вторинному і третинному рівнях держава гарантує 100% оплату медичної допомоги та інших медичних послуг та лікарських засобів, що входять до лікування та визначені програмою медичних гарантій.

Законопроект не передбачає стягнення з громадян жодної плати за необхідну їм медичну допомогу.

Міф 7. Всі послуги будуть зі співоплатами

Із законопроекту №6327 вилучили всі (!) норми про співоплати.

Згідно із законопроектом №6327 медичні послуги, що увійшли до програми медичних гарантій завжди і в повному обсязі (оплачено на 100%) надаються громадянам за рахунок коштів державного бюджету.

Будуть послуги, які не оплачуються з державного покриття: наприклад, естетична стоматологія, пластична хірургія тощо.

Міф 8. Реформа не передбачає підвищення зарплатні лікаря

Тариф на медичні послуги з надання первинної медичної допомоги складається з двох частин: ставки на оплату медичної послуги та ставки на оплату діагностичних послуг, у тому числі лабораторних досліджень.

У бюджетній резолюції, яка була ухвалена парламентом у липні 2017 року, закладена сума середнього тарифу за людину у 370 гривень на рік. Стільки буде отримувати лікар первинної ланки за кожного пацієнта.

При цьому середній тариф коливається в той чи інший бік, залежно від різних факторів. Наприклад, якщо серед пацієнтів будуть діти до 5 років або пенсіонери у віці 65+, тариф буде майже вдвічі вищим за тариф для молодих людей.

Це означає, що лікар первинної ланки буде отримувати в рік від 700 тисяч до 1 мільйона гривень на свою практику, якщо набере максимальну рекомендовану кількість пацієнтів у 2 тисячі осіб.

У бюджетній резолюції закладена сума на 2019 рік — за кожного пацієнта в середньому по 450 гривень в рік. Планується, що з року в рік ця сума буде поступово збільшуватися.

Лікарем первинної ланки може бути сімейний лікар, педіатр або терапевт. Ці лікарі можуть стати фізичною особою-підприємцем (ФОП) та відкрити власну практику, а також об’єднуватися з іншими лікарями в практики первинної медичної допомоги, щоб оптимізувати витрати.

Також лікарі первинної медичної допомоги можуть бути найманими працівниками в комунальних закладах первинної медичної допомоги. У цьому випадку лікар домовляється про заробітну плату з адміністрацією закладу, відповідно до кількості пацієнтів, яких він задекларує. При цьому в автономізованих медичних закладах, які стали комунальними підприємствами, тарифні сітки, що діють зараз, не будуть застосовуватися.

З 2020 року усі медичні заклади вторинної і третинної ланки почнуть переходити на нову модель фінансування. Національна служба здоров’я буде перераховувати медзакладам гроші за надану послугу за затвердженими тарифами, єдиними для всієї країни. У тарифі за послугу закладені всі витрати на її надання, у тому числі — оплата праці медичного персоналу.

При цьому реформа передбачає відмову від тарифних сіток та вільне формування ринку зарплат у комунальних медичних закладах. Тобто рівень зарплати медичного працівника буде базуватися на його/її компетенції, будуть створені умови для гнучкого визначення заробітної плати, як це відбувається, наприклад, в приватних клініках.

Міф 9. НСЗУ — це фінансовий «монстр», який розпоряджатиметься 100 млрд грн

НСЗУ не володіє коштами. Гроші лежать в державному бюджеті та зберігаються на казначейських рахунках. Національна служба здоров’я є оператором, який контрактує закупівлю медичних послуг та укладає договори з медичними закладами і лікарями-ФОП.

Модель НСЗУ має найменші корупційні ризики, оскільки як центральний орган виконавчої влади підконтрольна Рахунковій палаті, Державній аудиторській службі, а також антикорупційним органам — Національному антикорупційному бюро та Нацагентству з питань запобігання корупції.

НСЗУ контролюватиме якість послуг на рівні дотримання умов договору. Тобто НСЗУ укладає договір і перевіряє його виконання, так само, як страхова компанія перевіряє виконання умов страхового договору. Якщо йдеться про лікарську помилку, то в цьому разі контроль залишається за органом, який надає ліцензію — за МОЗом.

Міф 10. У бригаді швидкої будуть лише парамедики, які не зможуть надати адекватну допомогу людям, бо вони не лікарі

Реформа екстреної допомоги не є частиною законопроекту 6327, який запускає медреформу в Україні. Зміни для швидкої допомоги відбуватимуться паралельно.

Міфи та хибні уявлення про роль та місце парамедиків у системі екстреної медичної допомоги пов’язані із застарілими радянськими поглядами чи незнанням наявних систем і практик екстреної медичної допомоги у світі. Ці неправильні уявлення формують у медичних працівників та громадськості супротив впровадженню цих змін.

У більшості розвинених країн, на початковому етапі розвитку системи екстреної медичної допомоги, парамедики справді за потреби термінового лікування лише доставляли пацієнтів до лікарні, де їм надавали медичну допомогу. Досягнення в галузі медичної науки розширили можливості надання якісної та ефективної першої медичної допомоги не лише у відділеннях невідкладних станів, але й безпосередньо дорогою до лікарні в самій кареті швидкої допомоги. Тому на сьогодні парамедики – це саме той медичний персонал, що має бути навчений врятувати людину.

Міністерство охорони здоров’я розробило 4-модульну програму перепідготовки фельдшерів та лікарів швидкої, яка спрямована на підвищення їхньої кваліфікації, відповідно до міжнародних стандартів надання невідкладної допомоги. Навчання парамедиків, відповідальних за оцінку стану пацієнта і забезпечення необхідної допомоги на місці пригоди, а також під час транспортування до лікарні, триватиме 3 роки і прирівнюватиметься до рівня бакалавра.

Тільки після того, як у нас з’являться спеціалісти, на екстрену допомогу чекають зміни.

Також в екстреній допомозі працюватимуть не лише парамедики. До державного класифікатора внесено професії інструктора з догоспітальної допомоги, інструктора з першої допомоги, парамедика та екстреного медичного техніка.

Міф 11. Телемедицина в селі не запрацює, бо немає інтернету і техніки

В Україні телемедицина не має жодного зв’язку з телебаченням. Це оперативне консультування вузьким спеціалістом, який перебуває на відстані від пацієнта.

Найактуальніше це для кардіологічної допомоги. Щороку в Україні стається 40 тисяч інфарктів, 20 тисячам з них потрібна невідкладна меддопомога. Але часто такого пацієнта просто небезпечно везти далеко, або навпаки – біль у серці не є загрозливим, і їхати за сотню кілометрів нема потреби. А фельдшер чи лікар на місці не може правильно оцінити дані кардіограми. У такому випадку він зможе передати результати вузькопрофільному спеціалісту в область у реперфузійний центр і той одразу проконсультує, що слід робити. Для цього не потрібні якісь особливі технології, а кардіографами МОЗ планує оснастити всі «швидкі», де їх ще нема. Вузькопрофільні спеціалісти чергуватимуть у спеціально обладнаних реперфузійних центрах 24/7.

Тоді лікар на місті зможе надати екстрену допомогу людині відразу, на місці.

У телемедицині важливим є не стільки інтернет, скільки впровадження самої системи такої допомоги пацієнтам. Адже зараз лікарі бояться відповідальності, не беруться консультувати по інтернету або телефоном, бо не було такого дозволу. Тепер, коли МОЗ підготувало відповідні накази, ситуація зміниться.

Також фахівець може віддалено консультувати цифрові рентгенограми і комп’ютерні томограми, та надсилати деякі аналізи.

Отже, телемедицина спростить діагностику у тих випадках, коли потрібен не персональний огляд, а оцінка даних досліджень. Надасть більше можливостей пацієнтам із віддалених районів проконсультуватися у вузького фахівця. А у кардіології взагалі допоможе врятувати життя.

25.10.2017                                                                                           Преc-служба МОЗ  України

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Указом Президента України від 17 січня 2005 року № 42/2005 введено щорічне проведення 20 жовтня Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак у одних ризик захворювання високий, а в інших – низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози – жінки. Фактори, що підвищують ризик захворювання, наступні: вік понад 40 років; спадкова і сімейна схильність; пізня менопауза; ранній початок місячних (до 12 років); пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність; переривання вагітності; фіброзно – кістозна мастопатія; ожиріння; паління.555 Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає – в середньому на 1-2% за рік – і в даний час у структурі онкопатології жінок рак грудної залози займає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка. В цілому щорічно це грізне захворювання забирає життя майже 7, 5 тис. жінок по всій Україні.

На жаль, саме пізнє виявлення цього захворювання є однією з головних причин того, що хоча в світі помітна тенденція до зниження смертності (в середньому на 1% за рік), в Україні зростання захворюваності супроводжується високим рівнем смертності. Рак молочної залози діагностується в запущених стадіях у чверті українських пацієнток, і половина з них помирає вже протягом першого року після виявлення.

Не останню роль в пізньому зверненні до лікарів грає непоінформованість суспільства про справжній стан проблеми раку грудної залози, неконтрольований державою стихійний розквіт самореклами “народних цілителів», некомпетентних і, зазвичай, непорядних людей, а не лікарів-професіоналів. Через неправильне лікування хворі втрачають час, а хвороба набирає обертів.

Необхідно зазначити, що тривалість нормального життя хворих на рак молочної залози після встановлення діагнозу на початкових стадіях хвороби (так звана нульова, перша і максимум друга – а всіх стадій існує п’ять) і правильно проведеного лікування – понад 25 років. Тобто, прогноз захворювання залежить від того, наскільки своєчасно вдалося діагностувати хворобу!

Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити це захворювання, є самообстеження молочних залоз; клінічне обстеження молочних залоз; мамографія. З метою уточнення діагнозу лікар може призначити також деякі інші обстеження.

20.10.2017

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Сьогодні європейська спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який був започаткований 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, – особливо жінками та дітьми, – небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.

Україна,  оголосивши курс на євроінтеграцію, приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів у сфері протидії торгівлі людьми та прийняла національне законодавство.

Способи втягнення людей у процес торгівлі людьми різні – злочинці шукають все нові і нові методи вербування, але завжди це відбувається шляхом використання обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини, із застосуванням чи погрозою застосування насильства, із використанням службового становища, матеріальної чи іншої залежності від другої особи.

Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація людини в будь-який спосіб – примусова праця, використання у домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, вилучення органів, сексуальна експлуатація чи створення порнографічної продукції, народження дитини примусово чи за замовленням, втягнення у злочинну діяльність чи жебракування.

Сьогодні проводяться загальнодержавні заходи з метою відзначення 18 жовтня, які включають трансляцію по всій території України соціальних відеороликів, розміщення білбордів та сіті-лайтів з відповідними зображенням соціальної реклами.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, та відповідно до Кримінального кодексу України визнається тяжким злочином, який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років. Тому покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, є ще одним важливим завданням держави.

Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від цього злочину, звернувшись до місцевої державної адміністрації, має право на отримання відповідного статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги: медичної, правової, соціальної, а також одноразової матеріальної допомоги.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Тому, лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

23.10.2017

28 липня – Міжнародний день вірусних гепатитів

Захворюваність на хронічні вірусні гепатити В та С є однією з актуальних медичних і соціальних проблем.

Дані офіційної статистики свідчать, що в середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C, проте рівень обізнаності людей про ці захворювання є вкрай низьким. Захворювання починається поступово, перебігає без симптомів і не проявляється тривалий час, тому гепатит, особливо С, іноді називають «лагідним убивцею», а хронічні вірусні гепатити становлять серйозну медичну та соціальну проблему у зв’язку з широкою розповсюдженістю, а також високим ризиком розвитку цирозу та раку печінки як наслідків гепатиту.

Своєчасна діагностика та специфічне лікування є сучасними шляхами вдосконалення профілактики вірусних гепатитів. Дотримання протиепідемічного режиму, правил сучасної дезінфекції, стерилізації можуть убезпечити людей при виконанні медичних процедур. Безпечна сексуальна поведінка, проходження тестування, виконання правил особистої гігієни в змозі попередити тяжкі наслідки інфікування вірусними гепатитами. Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська асоціація громадського здоров’я» створено гарячу лінію з питань вірусних гепатитів 0800-50-33-10 (години роботи з 9.00 до 18.00). Операторами лінії виступають медичні працівники та люди, які перехворіли на гепатит.

МБФ «Альянс Громадського здоров’я» спільно з благодійним фондом «Інсайт» запрошує прийняти участь 28 липня 2017 року з 10.00. до 12.00 у інформаційно-просвітницькій акції до Дня боротьби з вірусними гепатитами «Вимагаємо лікування», яка буде проводитись за адресою: м. Черкаси, вул. В. Вишневецького (площа біля міськвиконкому).

28.07.2017

29 вересня, п’ятниця

Всесвітній день серця

22

Протягом життя (70-80 років) людське серце здатне заповнити близько 3500 стандартних залізничних цистерн. За 70 років життя серце людини скорочується більше 2 500 000 000 разів. З кожним скороченням серце виштовхує в артерії 70-80 мл крові. Приблизно 12 ударів досить, щоб заповнити, наприклад, стандартний літровий пакет. Ці цифри вірні в стані спокою. При фізичному навантаженні обсяг крові, що перекачується, зростає в кілька разів. При максимальних фізичних навантаженнях – в 4-5 разів, з кожним ударом виштовхується в артерії більше 200 мл крові, а стандартна нафтова цистерна – 60 тонн. Порахуйте і перевірте. Наше серце дуже працьовите, а дублерів у серця немає!

Всесвітній день серця проводиться за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року. Ця подія щорічного характеру, яка відзначалася в останню неділю вересня. З 2011-го року – фіксована дата – 29-те вересня. Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі. Метою проведення в цей день заходів є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.

Основні фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань – це артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину крові та його фракцій, надмірна вага, гіподинамії, тютюнопаління і стреси.

Повний обіг крові серцем дорослої людини відбувається за 20-28 сек, дитини – за 15 сек, у підлітка – за 18 сек. За добу кров обертається по тілу 1,5-2 тисячі разів.

В організмі досить парних органів і лише серце на самоті. Бережіть серце!

В 2017 році Всесвітній день серця припадає на 29 вересня.

22.09.2017

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

Новый точечный рисунокОфіційно дата 1 жовтня була проголошена днем людей похилого віку резолюцією Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1990 р., в якості підтримки однієї з ініціатив Організації Об’єднаних Націй. Резолюція ООН була також затверджена урядом України.

Старіння організму – закономірний біологічний процес, який у кожного проходить індивідуально. І кожному хочеться «загальмувати» цей процес, на довгі роки продовжити життя, почувати себе здоровим, працездатним, приносити користь родині та суспільству.

Існує твердження: уміння продовжувати життя – це, перш за все, уміння його не скорочувати.

Пам’ятайте: здоровий спосіб життя, посильна фізична праця, відмова від шкідливих звичок та своєчасні медичні огляди сприяють повноцінному життю в старості та уповільнюють процеси старіння.

Не тільки в цей день, а і завжди, всім нам потрібно всіляко підтримувати старших, шанувати, при потребі, простягнути руку допомоги кожному, хто цього потребує. Нехай старість буде захищеною, а люди літнього віку завжди будуть оточені турботою і любов’ю. Існує справедливе твердження: рівень цивілізованості суспільства визначається його ставленням до проблем літніх людей.

Зневагою до проблем літніх людей ми сіємо власні майбутні проблеми. Генеральна Асамблея ООН закликає уряди і влади, громадські організації та бізнес структури, а також всіх людей на землі звернути і зосередити свою увагу на сприянні у вирішенні проблем літнього покоління. Наше цивілізоване суспільство – це суспільство для всіх віків. Нашими спільними зусиллями цілком можливо забезпечити не тільки те, щоб ми жили довше, але й щоб наше життя було більш якісним, різноманітним і повноцінним.

Ми щиро хочемо побажати людям поважного віку здоров’я, турботи від близьких та завжди залишатися такими ж позитивними, повними сил, оптимізму, життєвої енергії та прикладом для наслідування.

29.09.2017